جزئیات خبر

1398/6/6  |  کد خبر 273  |  چاپ  |  بازدید 44  |  برگزار کننده، گروه تانا

حضور مالی در نمایشگاه گاز نشان اراده محکم برای گسترش همکاری با ایران هست

یک مقام ارشد مالیایی گفت حضور نمایندگان این کشور در نمایشگاه بین المللی گاز 2019 و نمایشگاه بین المللی صنایع پایین دستی نفت 2019 در ایران نشان دهنده اراده عمیق دولت مالی برای گسترش همکاری ها با جمهوری اسلامی ایران است.

الکسیس دمبله، قائم مقام وزارت معادن و نفت مالی این اظهارات را در جریان سخنرانی خود در مراسم افتتاحیه نمایشگاه ها در تهران در روز سه شنبه به زبان آورد.

وی با اشاره با دیدار محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران از مالی در سال 2016 گفت این دیدار نشان می دهد که دو کشور در تصمیم خود برای ارتقای روابط جدی هستند.

وی گفت: «در جریان این دیدار، دو کشور ابراز تمایل به گسترش روابط داشتند و تصمیم گرفتند این کار را انجام دهند، به خصوص در بخش انرژی و حوزه نفت و گاز.»

دمبله افزود: «حضور ما در این نمایشگاه باعث گرمای بیش از پیش روابط است و مهمتر از این نشان دهنده عملی شدن اراده سیاسی رهبران ماست.»

دمبله سطح همکاری ها بین ایران و مالی را عالی توصیف کرد و گفت در صورتی که ایرانیان تصمیم به بهره برداری از بازارهای بکر مالی بگیرند این روابط نزدیک تر هم خواهد شد.

وی گفت: «دوست دارم از تصمیم سازان و سرمایه گذاران ایرانی بخواهم که به مالی بیایند و دانش فنی و تجربه خود در عرصه گاز را هم بیاورند تا همراه کشور ما باشند و از پتانسیل بالای حوزه نفت و گاز آن استفاده کنند.»

حضور مالی در نمایشگاه گاز نشان اراده محکم برای گسترش همکاری با ایران هست
خبرهای مشابه
نظرات